Zdobycie tytułu "Szkoły Odkrywców Talentów"

14 marca 2013 r. w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży odbyła się uroczystość z okazji zdobycia przez placówkę tytułu "Szkoły Odkrywców Talentów". Tytuł ten otrzymaliśmy z Ośrodka Rozwoju Edukacji prowadzonego przez Ministra Edukacji Narodowej za podejmowanie i realizację działań na rzecz podnoszenia jakości edukacji.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni Goście, a wśród Nich Zastępcy Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w  Łomży Panie Grażyna Klimek i Anna Mierzejewska, Radna Alicja Konopka oraz Zastępca Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Perspektywa" Leszek Konopka. W tak ważnym momencie placówki nie zabrakło zaproszonych Rodziców wychowanków, Dyrektora i Kadry pedagogicznej oraz dzieci.
Zgromadzonych serdecznie powitała dyrektor Pani Jadwiga Juchniewicz, która podkreśliła wagę wydobywania talentów już od najmłodszych lat dziecka. Następnie uczestnicy obejrzeli barwne przedstawienie w wykonaniu dzieci sześcioletnich i pięcioletnich pod tytułem "Kolorowym pociągiem w krainę baśni i bajek". Przedstawienie przygotowali nauczyciele: Maria Danielska, Barbara Florczyk i Grzegorz Narewski. W dalszej części uroczystości grupa taneczna dzieci 4,5 i 6-letnich pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Bachanek i Karoliny Walentowicz zaprezentowała dynamiczny taniec do rysyjskiej pieśni ludowej "Kalinka". Mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Po występie można było obejrzeć wystawę prac dzieci uzdolnionych plastycznie , których opiekunką jest nauczycielka Martyna Napiwodzka.

Dziękujemy Rodzicom, którzy włączyli się jako aktorzy w przedstawienie. Są to: Marzena Żurek, Wioletta Jeżewska, Marta Salwa, Anna Wójcicka, Rafał Chełstowski, Wojciech Stanisławski i Krzysztof Staniórski.

Data powstania: sobota, 23 mar 2013 06:46
Data opublikowania: sobota, 23 mar 2013 07:18