Pasowanie na Starszaka

„ Kiedy jesień jest wokoło, wtedy wszystkim jest wesoło. Gdzieś daleko lecą ptaki, a w przedszkolu – przedszkolaki dziś ze sobą się poznają, dziś piosenki zaśpiewają, dzielnie spełnią swe zadanie, potem będzie pasowanie na dzielnego przedszkolaka, bo to już tradycja taka!!!"

Dnia 18 pażdziernika 2012 r w grupie starszaków odbyła się uroczystość Pasowania na Starszaka. Dzieci pod czujnym okiem Pani Basi i Pani Marylki przygotowały piekną część artystyczną, recytowały wiersze, śpiewały piosenki , tańczyły. Uszyte, przez Mamę Jasia, Panią Małgosię Książek sukienki dla dziewczynek oraz odświętne stroje chłopców sprawiły, iż atmosfera tej uroczystości była niezwykle podniosła. Po występach starszaki złożyły ślubowanie, a po nich, ślubowanie złożyli rodzice. Dopiero wtedy Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz złożyla gigantyczny ołówek na ramieniu każdego sześciolatka, wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na Starszaka". Takie wydarzenie nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć oraz dyplomów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Data powstania: niedziela, 28 paź 2012 11:24
Data opublikowania: niedziela, 28 paź 2012 11:36