Pobyt na podwórku

Drodzy Rodzice Przypominamy, iż dzieci przebywające w przedszkolu codziennie wychodzą na podwórko lub na spacery. Zgodnie z podstawą programową w trosce o prawidłowy rozwój psychoruchowy dzieci podczas pobytu w przedszkolu powinny spędzać w ogrodzie przedszkolnym "co najmniej jedną piątą czasu ( w przypadku młodszych dzieci - jedną czwartą)". Okres jesienno - zimowy to czas, w którym w sposób szczególny należy zadbać o ubiór dziecka przyprowadzanego do przedszkola. Odpowiednie ubranie ochroni dziecko przed przemarznięciem lub spoceniem się. Każdy przedszkolak powinien mieć: kurtkę lub płaszczyk z kapturem (cienką lub grubszą w zależności od temperatury, siły wiatru), szalik lub inny rodzaj apaszki, czapkę szczelnie przykrywającą uszy dziecka, rękawice (z pięcioma palcami tylko dla dzieci , które same sobie potrafią je zakładać), buty nieprzemakalne. Ubranko, powinno być w takim stanie , by dziecko mogło je samodzielnie wkładać. Za ciasne ubranie lub obuwie, zepsute zamki błyskawiczne są przyczyną zdenerwowania dziecka, zniechęcają do samodzielnego ubierania się. Podczas ubierania się i rozbierania zawsze pomocą służą nauczycielki i nianie.
Data powstania: niedziela, 17 lis 2013 15:06
Data opublikowania: niedziela, 17 lis 2013 15:06